داستان ما

زیست بنیان

ما خود موجود زنده‌ایم!  

به غذایی نیاز داریم که موجود زنده است!

سلامت ما در گرو عملکرد صحیح مجموعه‌ای از موجودات زنده است!

به محیط زیست زنده و سالمی نیاز داریم که بتواند منابع مورد نیازمان را تامین کند!

زیست فناوری عنصری جدا نشدنی از زندگی بشر است و قدمتی به اندازه تاریخ دارد. اواسط سال 94 بود که جمعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه‌های تهران و شریف با درک اهمیت حوزه زیست فناوری و کاربردهای بیشمار و گسترده آن، دور هم جمع شدند و هسته اولیه زیست بنیان کنونی را تشکیل دادند. بعد از چند ماه مطالعه و مشورت به این نتیجه رسیدیم که فضای دانشگاهی زیست فناوری با فضای صنعتی فاصله خیلی زیادی داشته و در خیلی از صنایع مهم هم وارد نشده، به همین خاطر اولین تصمیم ما راه اندازی یک رسانه تخصصی ترویجی (زیست فن) در این حوزه بود تا بتوانیم علاوه بر ایجاد یک مرجع علمی و ترویجی، توجه‌ افراد مختلف چه دانشجو و استاد و چه سیاست گذار و کارآفرینان و صاحبان صنایع رو به سمت این حوزه جلب کنیم.

بعد از ماه‌ها فکر و مشورت و همچنین بررسی نمونه‌های موفق کشورهای دیگر و همچنین به کمک رسانه‌ای که بالا آورده بودیم شناخت نسبتا خوبی به بازار زیست فناوری و همچنین بازیگرهای مختلف این حوزه پیدا کردیم و تصمیم گرفتیم با جذب سرمایه بذری بصورت رسمی وارد عرصه تیم سازی در این زمینه بشویم.

زیست بنیان در واقع یک استارتاپ استودیو حوزه زیست فناوری است که اکنون بصورت تخصصی در حوزه‌های فناوری‌های غذا و فناوری‌های کشاورزی البته بعضا زیست فناوری عمومی می‌کند. امکاناتی که در اختیار تیم ها قرار میدیم فضای آزمایشگاهی و مواد اولیه برای تولید کمینه محصول پذیرفتنی و همچنین فضای اداری و شبکه منتورها است. بعد از آماده سازی نمونه اولیه و محاسبات اقتصادی، بصورت تخصصی برای جذب سرمایه راندهای بعدی با تیم ها همراه می‌شویم.

زیست فناوری یک حوزه کاملا میان رشته‌ای است. از این رو هم اکنون و بعد از گذشت بیش 5 سال از شروع به فعالیت موسسه زیست بنیان محور، تخصص‌های مختلفی از جمله زیست فناوری، زیست شناسی، مهندسی شیمی، شیمی، مهندسی صنایع، مدیریت کسب و کار و… با ما همکاری می‌کنند.

تیم ما را بیشتر بشناسید

اعضای تیم

علی صلواتی زاده

مدیر عامل

تحصیلات:
کارشناسی مهندسی شیمی
کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار

علی صلواتی زاده

محمدحسین متالهی

رئیس هئیت مدیره

تحصیلات:
دکتری زیست فناوری

محمدحسین متالهی

محسن رحیم نژاد

مدیر فنی

تحصیلات:
دکتری زیست فناوری

محسن رحیم نژاد

صادق سلمانی

مدیر عملیات

تحصیلات:
کارشناسی مهندسی صنایع
کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی

صادق سلمانی

عرفان داوری

مدیر رصد

تحصیلات:
کارشناسی مهندسی شیمی

عرفان داوری

عاطفه سید ریحانی

مدیر آزمایشگاه

تحصیلات:
کارشناسی مهندسی شیمی
کارشناسی ارشد زیست فناوری

میثم مظاهری

مدیر اداری و حسابداری

تحصیلات:
کارشناسی زیست شناسی

میثم مظاهری

برای همکاری با زیست بنیان باید در یکی از حالت های زیر ثبت نام کنید

ارتباط با ما